WHAT IS BUYAP?

Boğaziçi Üniversitesi’nin en köklü ve aktif kulüplerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) 1987 yılında kurulmuştur. İnşaat Mühendisliği öğrencileri ve bu alana ilgi duyan tüm Boğaziçilileri bir araya getirmeyi hedefleyen kulübümüz gerçekleştirdiği organizasyonlarla üyelerini ve katılımcılarını eğlenceli bir ortamda profesyonel yaşama hazırlamaktadır.

Türkiye’de ve Avrupa’da bir ilkin gerçekleştirildiği Design & Construct Çelik Köprü Yarışması’yla dünyanın dört bir yanından mühendislik ve mimarlık öğrencilerini eşsiz Boğaziçi atmosferinde buluşturarak keyifli bir mühendislik deneyimi yaşatmaktadır.
Sektörün önde gelen ve başarılı isimlerinin ağırlandığı Civil Career etkinliği bir kariyer günü olarak üniversite sıralarından profesyonel hayata farklı bakış açıları sunmaktadır.
Yurt içi ve yurt dışı şantiyelerine düzenlenen Teknik Gezilerle sahada bire bir gözlem yapma fırsatı vermektedir.
Herkesin eşit koşullarda eğitim hakkına sahip olması gerektiği düşüncesiyle yola çıkılan İlkokulumuz projesiyle sosyal sorumluluk bilincini arttırarak sürecin içinde yer alma şansı tanımaktadır.
Civil Meeting İnşaat Mühendisliği Mezunlar buluşmasında ve Uluslararası İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin buluştuğu IACES ile ortak düzenlediği etkinliklerde deneyimlerin paylaşıldığı ve kültürel etkileşimin sağlandığı ortamlar yaratmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana hedeflerini büyüterek ve vizyonunu genişleterek ilerlemeyi bir ilke olarak kabul eden BÜYAP yeni fikirlere ve gelişmeye açık bir kulüp olarak yoluna devam etmektedir.

100+
Active Members

7 National / International
Events a Year

   3 Elementary Schools Built